Чому сучасний сайт повинен бути адаптивним?

3951
0 з 5

Якщо ви часто дивитеся навколо, то вже помітили, що дуже багато людей занурені в смартфони або планшети. Спілкуються, грають, шукають товари та послуги, читають новини. 

У мобільний режим перейшли й ваші потенційні клієнти. Це і є відповідь на питання, навіщо вам потрібен адаптивний сайт.

Що таке адаптивний сайт?

Сайт з адаптивною версткою або з «responsible design» - це сайт, який однаково зручно відображається на всіх типах пристроїв.  Він визначає параметри екрану і підганяє інформацію на сторінці до потрібних розмірів (шрифти, картинки, елементи навігації та ін.). У підсумку, вам легко працювати з сайтом, не потрібно нічого зменшувати або збільшувати.

 

Переваги адаптивного сайту

Крім того, що з адаптивними сайтами зручніше працювати, у них є, як мінімум, п'ять переваг.  І не користуватися ними в 2017 році - значить, втрачати репутацію, відвідувачів і гроші.  А тепер докладніше про вигоди «responsible design».

  • Ви розширюєте базу відвідувачів

Коли у вас є адаптивний сайт, ви однаково можете контактувати як з користувачами десктопів, так і з користувачами смартфонів та планшетів, яких вже за статистикою більше 50%.

Поліпшуються поведінкові чинники

Поведінкові чинники - це показники, які відображають дії користувачів на вашому сайті і є ключовими при ранжируванні сайтів пошуковими системами. Юзабіліті (зручність) та доступність інформації - головні параметри для високої оцінки поведінкових факторів. Адаптивний сайт як раз задовольняє ці два параметра.

  • У вас знижується показник відмов

Користувач, який потрапив на неадаптивний сайт зі смартфона, може й затримається ненадовго і навіть спробує щось прочитати, ткнути на посилання.  Але, швидше за все, він просто піде, і підніме за собою показник відмов. А чим вище цей параметр, тим нижче буде сторінка сайту у пошуковій видачі.

  • Позиції у пошукових системах підвищуються

Низький показник відмов, кращі поведінкові чинники - це тільки частина показників, які підсилюють любов пошукових систем. Але і цього достатньо, щоб почати обходити конкурентів. До того ж, Google ранжує сайти з урахуванням адаптивності: неадаптівні знижуються у видачі.

  • Зростають продажі та економія на просуванні

Зростання продажів - прямий наслідок усіх попередніх пунктів: у вас розширилася база відвідувачів, на сайті легко знайти потрібну інформацію, пошукові системи ставлять вас вище конкурентів. І якщо продукт гідний, то чому б не зробити замовлення?

А те, що адаптивні сайти швидше просуваються у пошукових системах природними способами, значить, що вам не доведеться витрачати на просування так багато грошей, як вашому конкуренту з неадаптівним сайтом.

Питання про адаптивні сайти

  • В яких випадках мені не потрібен адаптивний сайт?

Якщо статистика вашого сайту показує, що крім як з ПК до вас на сайт більше ніяк не заходять. У моїй практиці не зустрічалося, але виключати такий варіант не можна.

  • У мене є сайт зі звичною версткою. Можна його зробити адаптивним?

Тут є два варіанти. Якщо у вас новий сайт (створений не раніше двох років тому), значить, є шанс переверстати його і отримати на виході сучасний адаптивний варіант.

Якщо сайту більше двох-трьох років, то, швидше за все, дизайн і спосіб кодування вашого сайту застаріли в принципі. І зміна верстки не принесе результату. Чому? По-перше, «адаптуватися» будуть не всі елементи: наприклад, меню стане адаптивним, а картинки - ні.  По-друге, це «забруднить» код сайту. А по-третє, ви витратите майже стільки ж грошей, як якщо б зробили новий сайт, а залишитеся зі старим. І це нераціонально.

Тому краще зробіть новий сайт, який буде адаптивним з моменту проектування.  Це вийде трохи дорожче, але ви отримаєте сучасний сайт та повагу відвідувачів.

 

Популярні статті